23

Publiczna Szkoła Podstawowa

     

 w Makowisku

Oddział przedszkolny - rocznik 2010/2011

Wydarzenia
Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jarosławiu zorganizowała dla dzieci 5 i 6 letnich konkurs plastyczny pod hasłem „Mamo, Tato, nie pal przy mnie!” Nasze dzieci z oddziałów przedszkolnych również wzięły w nim udział.

31 maja 2011 laureaci konkursu wraz z opiekunami i wychowawczyniami udali się do Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jarosławiu na uroczyste rozdanie nagród i dyplomów. 

 Było to bardzo miłe spotkanie, a dla większości dzieci ogromne przeżycie. Przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego były także wśród wyróżnionych :

Emilka Bębenek, która zajęła VI miejsce otrzymała dyplom oraz parasolkę,  

 dzieci  wyróżnione w konkursie:

 Amelia Woś,    

Radosław Surmiak,  

Patrycja Fudali,   

Emilia Wawrykowicz   

Urszula Kutyła  

otrzymały dyplomy oraz podkoszulki  z napisem „Czyste powietrze wokół nas”,a wszystkie pozostałe  biorące udział w konkursie – dyplomy oraz odblaski z postacią „Dinusia”, zaś wychowawczynie (Wioletta Stopyra i Katarzyna Bębenek) podziękowania. 

 

Cieszymy się, nasze przedszkolaki wykazują tak dużą aktywność i już w tak młodym wieku zdobywają nagrody.  

 Wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności laureatom serdecznie gratulujemy.

 

konkurs_plastyczny_dla_przedszkolaków 

 

SPOTKANIE Z PANIĄ Z NADLEŚNICTWA

W środę 25 maja 2011 nasze oddziały przedszkolne odwiedziła Pani Magdalena Wąsik z Nadleśnictwa Jarosław. Tematem spotkania był problem wypalania traw na wiosnę, a także edukacja antytytoniowa.

Pani z Nadleśnictwa wyjaśniła dzieciom, dlaczego nie wolno wypalać traw, opowiedziała o następstwach tego typu czynności, oraz poinformowała do kogo i pod jaki numer należy zadzwonić w sytuacji pożaru.

Kolejnym etapem spotkania była pogadanka dotycząca palenia tytoniu. Wspólnie z Panią omówiono, jakie są skutki palenia tytoniu dla zdrowia, dlaczego nie wolno palić w lesie, a także w jaki sposób należy zbierać pety, np. wziąć w listek.

Ponieważ dzień wcześniej dzieci wykonały prace plastyczne dotyczące wypalania traw, Pani Magdalena wylosowała sześć najlepiej według niej wykonanych prac (3 prace z grupy „A” oraz 3 prace z grupy „B”).

Prace te zostały zabrane do Nadleśnictwa Jarosław, a ich autorzy zostali nagrodzeni drewnianymi piórnikami z całym wyposażeniem. Nagrody ufundowało Nadleśnictwo Jarosław.

 

Na koniec spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy Pani Magdalenie za przybycie oraz przekazanie ciekawych i cennych informacji.

 

 

Kulig

W dniu 2 marca 2011 dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 „A” i 0 „B” pod opieką swoich wychowawczyń oraz rodziców udały się autokarem do Radawy. Tam miał miejsce kulig zorganizowany przez jednego z radawskich gospodarzy. Po przybyciu na miejsce na uczestników czekały już koniki zaprzężone do sań. Po zajęciu przez wszystkich wygodnych miejsc rozpoczął się wspaniały kulig trasą pozwalającą podziwiać uroki zimy. Radości było co nie miara. Galopujące koniki, skrzący w przepięknym słońcu śnieg i oszronione drzewa robiły ogromne wrażenie. Dzieci były tak szczęśliwe, że nawet nie przeszkadzał im lekki „mrozik”. Z radością na ustach śpiewały piosenkę „Sanna”. Ponieważ nie było wiatru, a słoneczko przepięknie świeciło poproszono woźnicę, aby na chwilę się zatrzymał. Był to moment kiedy przedszkolaki mogły trochę poszaleć na śniegu, „porobić aniołki”, itp. Mamy i wychowawczynie starannie dokumentowały wszystkie poczynania dzieci robiąc ciekawe zdjęcia. Po powrocie do gospodarstwa dzieci miały możliwość zabawy na placu zabaw. W między czasie uczestnikom pokazano dwa dziki, które cieszyły się dużą popularnością (szczególnie wśród uczestników najmłodszych). Po zabawie przyszła pora na ciepły posiłek. Gospodarze rozpalili grilla i przygotowali ciepłą herbatę, zaś rodzice upiekli chrupiące kiełbaski. Apetyty dopisywały, że „aż się uszy trzęsły”. Po wspólnym posiłku uczestnicy kuligu udali się do autokaru i powrócili do Makowiska. Czerwone noski, policzki i uśmiechy na twarzach dzieci mówiły same za siebie – sanna była udana.

                                                                                                                        Relację opracowała p. Wioletta Stopyra

 

kulig_oddz.przed 

Bal karnawałowy

Dnia 03.02.2011 dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły uczestniczyły w Balu Karnawałowym. Zabawa miała miejsce w Świetlicy Wiejskiej, zaś całą organizacją zajęli się rodzice przedszkolaków.
Dzieci przebrane były w różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było zobaczyć m.in. Królewnę Śnieżkę, Batmanów, Księżniczki, Motylki, Śnieżynki i wiele innych. Niektóre z dzieci trudno było rozpoznać, nie tylko z powodu strojów, ale również z powodu wymalowanych specjalnymi kredkami twarzyczek.  
Przedszkolaki bawiły się przy muzyce granej przez muzyka na keyboardzie, a w między czasie miały możliwość posilenia się ciasteczkami, owocami, a także napojami. 
Największą popularnością cieszyła się zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”, do której chętnie wybierano wychowawczynie oraz rodziców. Zabawa była przednia, a radości nie było końca.

bal_karnawałowy

Dzień Babci i Dziadka

Z uwagi na wczesny w tym roku szkolnym termin ferii zimowych, uroczystość  Dnia Babci i Dziadka została przesunięta w czasie i odbyła się w dniu 13 stycznia .To nadzwyczajne wydarzenie zostało połączone z „Jasełkami” przygotowanymi przez przedszkolaków.

W tym szczególnym dniu rodzice przygotowali dzieciom piękne stroje jasełkowe i galowe. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od „PRZEDSTAWIENIA JASEŁKOWEGO”, na którym oprócz rodziców oraz dziadków przedszkolaków, obecni byli uczniowie całej naszej szkoły z nauczycielami i Panią Dyrektor na czele.  Na uroczystości pojawił się również zaproszony przez dzieci 
i wychowawców sołtys wsi Pan Marian Dziadura. 
Po „Jasełkach” , które wystawione były na sali gimnastycznej poza rodzicami, pozostali najważniejsi goście – czyli Babcie i Dziadziusiowie.  Wnuczęta z ogromną ochotą recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki dla swoich ukochanych Babć i Dziadziów.  Na koniec wspólnie odśpiewano: „Sto lat”, a przedszkolaki złożyły babciom i dziadziom życzenia oraz wręczyły zrobione własnoręcznie prezenty  (babciom korale z makaronu, a dziadziom muchy w kropki zrobione z bibuły i konfetti).
Kiedy uroczystość w szkole dobiegła końca, dziadkowie wraz z dziećmi, rodzicami i wychowawczyniami udali się do Świetlicy Wiejskiej, gdzie czekał przygotowany wcześniej przez rodziców poczęstunek. Po wspólnym posiłku, dzieci miały możliwość zabawy przy dźwiękach muzyki, a starsi , możliwość rozmowy.
Uroczystość była udana, dzieci zachwycone, a rodzice i dziadkowie bardzo dumni ze swoich pociech, <a wychowawczynie – ze swoich przedszkolaków;)))>.

 

 

dzień_babci_i_dziadka

 

Basiowy Bal Pasiastych

środę (8 grudnia 2010 ) w Publicznej Szkole Podstawowej w Makowisku w klasach „0” (zerowych), odbył się „Basiowy Bal Pasiastych”.
Organizatorem konkursu „Basiowy Bal Pasiastych” jest Wydawnictwo książek z serii Basia – LektorKlett Sp. z o.o z Poznania. Basia to bohaterka książek autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak. Bohaterka książek bardzo lubi paski, szczególnie biało – czerwone. Nosi też pasiaste ubrania o każdej porze dnia i roku.
 Za zorganizowanie „BALU” i przygotowanie dzieci odpowiedzialne były: Wioletta Stopyra – wychowawczyni klasy 0„A” oraz Katarzyna Bębenek – wychowawczyni klasy 0„B”. Wszystkich uczestników BALU obowiązywał strój w paski, który był równocześnie podstawowym warunkiem konkursu. Dzieci uczestniczyły w zaproponowanych zabawach ruchowych ze śpiewem, zabawach z losowaniem pasków, słuchały czytanej przez nauczycielkę bajki o głównej bohaterce Basi oraz wykonywały „pasiaste” bombki.
W tym szczególnym dniach nie zabrakło również przygotowanego przez rodziców poczęstunku. Z talerzy najszybciej znikały pasiaste pierniczki upieczone przez jedną z Mam. Największym powodzeniem wśród dzieci, cieszyło się przebijanie balonów, z których wysypywało się konfetti (kolorowe, drobniutkie krążki papieru).
Dzieci chętnie pozowały do zdjęć, które wykonywali rodzice uczestniczący w BALU. Miały też okazję pozować do zdjęć wykonywanych przez swoich kolegów i koleżanki z grupy. 
W organizację BALU bardzo zaangażowali się rodzice, którzy m.in. pomogli w dekoracji sali.

Konkurs polega na dostarczeniu na adres Wydawnictwa LektorKlett RELACJI ze zorganizowanego BALU. Ma to nastąpić nie później niż dnia 31 stycznia 2011. Wyłonienie zwycięzców Konkursu ma nastąpić do dnia 28 lutego 2011 r. Przy ocenie Relacji komisja konkursowa będzie brać pod uwagę m.in. estetyczną jakość Relacji, różnorodność 
i niebanalność zastosowanych technik, atrakcyjność wydarzeń udokumentowanych w Relacji, stopień samodzielności wykonania Relacji przez dzieci oraz obecność wizerunku Basi i basiowych pasków. W Konkursie przewidziano nagrody w postaci zestawu zabawek drewnianych, zestawu 30 gier, zestawu kredek, plastelin, bloków rysunkowych, kolorowanek, pufy i bujaczka. Trzymajmy zatem kciuki za „małych” i „dużych” uczestników Konkursu z Makowiska.

bal pasiasty

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )