23

Publiczna Szkoła Podstawowa

     

 w Makowisku

Oddział przedszkolny - rocznik 2011/2012

Wydarzenia
Wycieczka do Rzeszowa

25 KWIETNIA 2012 DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO, KLASY 1, A PO CZĘŚCI RÓWNIEŻ Z KLASY II i  III  WYBRAŁY SIĘ NA WYCIECZKĘ DO RZESZOWA.

WYCIECZKĘ ZORGANIZOWAŁA WYCHOWAWCZYNI ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO – PANI WIOLA STOPYRA, A OPIEKĘ NAD DZIEĆMI SPRAWOWAŁA WYCHOWAWCZYNI KLASY I – PANI LUCYNA MEISSNER ORAZ RODZICE DZIECI  Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO. PROGRAM WYCIECZKI OBEJMOWAŁ FILM ANIMOWANY „PIRACI” (OGLĄDANY W TRÓJWYMIAROWYCH OKULARACH),

POSIŁEK W RESTAURACJI MC DONALD’S ORAZ ZABAWĘ W CENTRUM ZABAW „FANTAZJA” W HALI NA PODPROMIU.

UCZESTNICY WYCIECZKI BYLI ZACHWYCENI ATRAKCJAMI, ALE NAJWIĘKSZĄ RADOŚĆ PRZYNIOSŁA DZIECIAKOM ZABAWA W „FANTAZJI”. DOWODEM NA TO SĄ DOŁĄCZONE ZDJĘCIA…  Wyczieczka_do_Rzeszowa_oddział_przedszkolny

Kulig w Radawie

16 lutego 2012 dzieci z Oddziału przedszkolnego razem ze swoją wychowawczynią i rodzicami wybrały się na Kulig. Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak również i w tym roku, kulig odbył się w Radawie w Gospodarstwie Pana Piotra Frania. Tego dnia padał biały puszysty śnieżek. Wszyscy uczestnicy ubrani w ciepłe kurtki, czapki, szale i rękawiczki, zajęli miejsca w saniach zaprzężonych w konie. Sanna się rozpoczęła. Dzieci ze śpiewem na ustach  podziwiały miejscowość wraz z całą okolicą przepięknie obsypaną białym puchem. Mniej więcej w połowie drogi zrobiono przerwę, podczas której dzieci mogły „poszaleć” trochę na śniegu, a przy okazji rozgrzać się. Po zakończonym kuligu Gospodarz rozpalił grilla i zaprosił wszystkich na ciepłą herbatę. Kiedy mamy przedszkolaków przygotowywały kiełbaskę, dzieci biegały, skakały i tańczyły w rytm muzyki, którą słychać było przez głośniki. Upieczona na grillu kiełbaska smakowała, jak nigdy dotąd. Po skończonym posiłku, córka Gospodarza przyprowadziła kucyka, którego przedszkolaki mogły nawet pogłaskać. Kucyk z długą grzywą od razu zdobył sympatię dzieci. Następnie maluchy wraz z wychowawczynią i częścią rodziców poszły podziwiać małe zoo znajdujące się z tyłu gospodarstwa. Dzieci mogły tam zobaczyć sarenki, dziki, kozę, a nawet pawie. W drodze powrotnej do autobusu przedszkolakom pozwolono również na chwilę zabawy na placu zabaw. Radości nie było końca. Po zajęciu miejsc w autobusie, nastąpił powrót do domu. Dzieci były zmęczone, ale także szczęśliwe i zadowolone.

 

kulig_2012 

Dzień Babci i Dziadka
25 stycznia 2012 roku do naszej szkoły przybyli BABCIE, DZIADKOWIE a także RODZICE DZIECI z Oddziału przedszkolnego.

Był to wyjątkowy dzień, ponieważ przedszkolaki wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały dla gości przepiękny koncert kolęd

i pastorałek, a także piosenek o babci i dziadku oraz o tematyce zimowej. Oprócz śpiewu, babcie i dziadkowie mogli zobaczyć taniec w kręgu oraz posłuchać przepięknie recytowanych wierszy. Wiersze te w ustach maluchów brzmiały naprawdę „słodko”. Wszyscy goście byli pod wrażeniem talentu młodych recytatorów, śpiewaków i tancerzy.

Na uroczystości obecna była także Pani Dyrektor Naszej Szkoły, która serdecznie przywitała i pożegnała wszystkich uczestników imprezy.

Po zakończeniu uroczystości w szkole, Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni do Świetlicy wiejskiej na poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci.

 

Dzień_Babci_2012

Dzień Papieski

Dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką p. Wioletty Stopyry przygotowały uroczystość z okazji Dnia Papieskiego. Na uroczystości obecni byli uczniowie szkoły, nauczyciele oraz rodzice. Nasze przedszkolaki z zaangażowaniem recytowały wiersze o Ojcu Świętym oraz śpiewały piosenki przy akompaniamencie gitary. Dzięki takim występom dzieci nie tylko integrują się ze szkoła, ale przede wszystkim rozwijają umiejętności artystyczne, wyrabiają w sobie odwagę, uczą się współdziałania w grupie oraz kultury zachowania podczas występów.

 

dzień_papieski

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )