23

Publiczna Szkoła Podstawowa

     

 w Makowisku

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY - WESOŁE PIESKI

Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka

29 stycznia 2015 r. był dla dzieci z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO dniem wyjątkowym. Tego dnia przedszkolaki miały wystawić "Jasełka", a po nich uczcić Dzień Babci i Dziadka. Już od rana dzieci niecierpliwie czekały na przybycie zaproszonych gości. Po godzinie 9.00 do sali gimnastycznej powoli zaczęli przychodzić babcie, dziadkowie i rodzice. Cała uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. Najpierw przedszkolaki wystawiły "Jasełka", które oprócz zaproszonych gości, obejrzały dzieci z całej szkoły podstawowej razem z gronem nauczycielskim. Po wystawieniu Jasełek przedszkolaki wyrecytowały dziadkom wiersze oraz zaśpiewały piosenki. Za to wszystko dzieci otrzymały gromkie brawa. Na sam koniec wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom podarunki: kwiatowe kule oraz pomarańcza ozdobione goździkami. Cała impreza zakończyła się w świetlicy wiejskiej gdzie rodzice przygotowali dla babć i dziadków poczęstunek. 

 

Jasełka i Dzień Babci i Dziadka 2015 - oddział przedszkolny

Konkurs świąteczny

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO
O TEMATYCE BOŻONARODZENIOWEJ

Rok szkolny 2014/2015

 

Bożonarodzeniowy_konkurs_muzyczny_i_plastyczny_2014

 

            11 grudnia 2014 r. konkurs plastyczny dobiegł końca. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które znalazły chwilę czasu na wykonanie pracy bożonarodzeniowej i zgłosiły się do konkursu. Wybór był dosyć trudny, ponieważ prace zostały pięknie wykonane. Spośród 36 zgłoszonych do konkursu prac, komisja złożona z kilku nauczycieli naszej szkoły wybrała 10 najbardziej wyróżniających się.

Prace zostały ocenione w trzech kategoriach: KLASA 0, KLASY I-III, KLASY IV-VI.

W kategorii KLASA 0 zwyciężyli:

1.      Aurelia Jakubowska – tytuł pracy „Cynamonowa bombka”;

2.      Dominik Zemżycki – tytuł pracy „Choinka wesoła”;

3.      Miłosz Jakubowski – tytuł pracy „Piórkowa bombka”.

W kategorii KLASY I-III zwyciężyli:

1.      Urszula Kutyła (kl.III) – tytuł pracy „Wigilia”;

2.      Amelia Woś (kl.III) – tytuł pracy „Narodziny Pana Jezusa”;

3.      Oliwier Wiater (kl.I) – tytuł pracy „Jezus malusieńki” 

i Kacper Bojarski (kl.I) – tytuł pracy „Choinka”.

W kategorii KLASY IV-VI zwyciężyli:

1.      Paulina Trojnar (kl.IV) – tytuł pracy „Świąteczny obrazek”;

2.      Martyna Kocaj (kl.V) – tytuł pracy „Noc prezentów”;

3.      Sandra Nienajadło (kl.V) – tytuł pracy „Chrystusek w stajence”.

 

Poza tym prace wykonali:

Klasa 0 – Laura Nowak, Natalia Sołek, Martyna Kamińska, Roksana Palicka, Damian Mazurkiewicz, Łukasz Kutyła, Maja Bojarska.

Klasa I – Wiktor Woś, Bartosz Duliban, Karol Janisz.

Klasa II – Malwina Pazdro.

Klasa III – Klaudia Sołek, Gracjan Magda, Konrad Rusinek, Roksana Ostapowicz, Gabriela Dziak.

Klasa IV – Natalia Socha, Emilia Wawrykowicz.

Klasa V – Maja Iwańczuk.

Klasa VI – Sylwia Pulit, Klaudia Poprawa, Weronika Macina, Julia Czytyrbok, Anna Watras, Wiktoria Lonc.

Zwycięzcom serdecznie gratuluję, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i zachęcam do brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych na terenie szkoły, a także poza nią.

Wioletta Stopyra

 

 

 

PODSUMOWANIE KONKURSU MUZYCZNEGO

„HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”

Rok szkolny 2014/2015

 

            12 grudnia 2014 r. na terenie naszej szkoły odbył się konkurs muzyczny pod hasłem: „Hej kolęda, kolęda”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 – III i do udziału w nim zgłosiło się
17 osób (w tym 14 solistów i jeden zespół wokalny złożony z 3 osób).

            Jury w składzie: Wioletta Biela, Bogusława Majchrowska i Wioletta Stopyra oceniło prezentacje kolęd w dwóch kategoriach:

  • Kategoria I – soliści: osobno KLASA 0 i osobno KLASY I –III.
  • Kategoria II – zespoły wokalne.

 

W Kategorii I – KLASA 0 zwyciężyli:

1.      Maja Bojarska (5 lat) – kolęda „Przybieżeli do Betlejem” i Aurelia Jakubowska (6 lat) – kolęda „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Do szopy hej pasterze”;

2.      Roksana Palicka (6 lat) – kolęda „Przybieżeli do Betlejem” i piosenka „Choinka”;

3.      Łukasz Kutyła (5 lat) – kolęda „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

W Kategorii I – KLASY I – III zwyciężyli:

1.      Karolina Drak (kl. III) – kolęda „Uciekali”;

2.      Martyna Siemieniak (kl. III) – kolęda „Dzisiaj w Betlejem”;

3.      Justyna Potoczna (kl. II) – kolęda „Przybieżeli do Betlejem” i Kacper Bojarski (kl. I) – kolęda „Przybieżeli do Betlejem”.

 

W Kategorii II nie wyłoniono zwycięzców, ponieważ wystąpił tylko jeden zespół wokalny z klasy I w składzie: Annamaria Russu, Kornelia Tynek i Patrizia Lasota. Zespół zaśpiewał kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.

 

Poza tym w konkursie udział wzięli:

Klasa 0: Fabian Czytyrbok, Damian Mazurkiewicz, Nikola Skorupka.

Klasa I: Krystian Fudali, Jakub Poprawa.

Klasa II: Gabriela Janisz.

 

Zwycięzcom serdecznie gratuluję, a uczestnikom dziękuję za udział i zachęcam do rozwijania zdolności muzyczno – wokalnych.

Zabawa karnawałowa

22 stycznia 2015 r. przedszkolaki wzięły udział w ZABAWIE KARNAWAŁOWEJ. Tego dnia sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, ponieważ zamieniła się w salę balową. Dzieci zaprezentowały się w pięknych kolorowych strojach. Można było zobaczyć: księżniczki, wróżki, cygankę, dziewczynkę z zapałkami, pszczółkę Maję, spidermena, zorro, batmana, Piotrusia Pana, Scooby - doo, indianina, rycerzy, piratów i wiele innych. Było malowanie twarzy, tańce w kółeczkach, w parach, zabawa w pociąg itp. Przedszkolaki bawiły się znakomicie.  

 

Zabawa karnawałowa 2015 - oddział przedszkolny

Fotograf w przedszkolu

15 stycznia 2015 roku w oddziale przedszkolnym gościliśmy PANA FOTOGRAFA. Efektem spotkania były zdjęcia grupowe, portretowe i legitymacyjne.

 

Zdjęcie grupowe - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2014/2015

Wyjazd do MOK-U na spektakl teatralny pt. "Baśnie z czterech stron świata"

9 grudnia 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego doczekały się wyjazdu na teatrzyk. Spektakl "Baśnie z czterech stron świata" wystawiał Teatr ARTENES z Wracławia. Ponieważ w bajkach wszystko jest możliwe, w zaledwie godzinę dzieci odwiedziły cztery strony świata. A wszystko to dzięki zaczarowanej lampie i duchowi Dżinnowi. Można było zatem przenieść się z arabskiej jaskini na brzeg jednego z rosyjskich mórz, wspiąć się na olbrzymią łodygę fasoli w środkowej Anglii oraz skoczyć w głębiny Morza Północnego. A wszystko to w towarzystwie nader ciekawych kompanów: tajemniczego Czarodzieja Roeoendera, Rybaka i jego chciwej żony, zakochanej Syrenki, sprytnego Janka i pewnego chłopca o imieniu Aladyn, który miał w swoim życiu mnóstwo szczęścia  Przedszkolaki z ochotą ruszyły w fascynującą podróż, a dodatkowo miały możliwość kontaktu ze sztuką, oraz poznały nową formę teatralną, jaką jest teatr żywego aktora. Całemu przedstawieniu towarzyszyły melodyjne piosenki, cudowne animacje i miła atmosfera. 

 

Wyjazd_na_spektakl_teatralny_9_12_2014

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

4 grudnia 2014 r. do oddziału przedszkolnego przybył Święty Mikołaj. Dzieci już od rana czekały zniecierpliwione i pytały, kiedy wreszcie przyjdzie "TEN WYJĄTKOWY GOŚĆ". Kiedy wreszcie nadeszła ta chwila, wszyscy radośnie powitali Świętego Mikołaja. Na początku dzieci powiedziały Św. Mikołajowi wierszyk i zaśpiewały mu piosenkę. Po całym przywitaniu Św. Mikołaj pozdrowił dzieci i zaczął rozdawać im prezenty. Święty Mikołaj pytał, czy dzieci są grzeczne, a niektórzy dostali specjalne zadania. Na szczęście wszyscy zadania wykonali znakomicie i każdy dostał upragniony prezent. Na koniec jeszcze zrobiono wspólne zdjęcie i pożegnano Św. Mikołaja. Radości nie było końca...

 

Święty_Mikołaj_w_Oddziale_Przedszkolnym

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy Przedszkolak przyniósł ze sobą swojego ulubionego Misia, którego musiał przedstawić przed całą grupą. Był to wyjątkowy dzień. Dzieci miały okazję zbudować domek dla swoich ukochanych misiów, poznały historię pluszowego misia, nauczyły się piosenek o misiach, rysowały misie po śladzie, a następnie kolorowały je, uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno - ruchowych razem ze swoimi misiami. Na koniec dnia każdy MIŚ otrzymał specjalny medal.

 

Dzień_Pluszowego_Misia_2014

Wyjście na cmentarz parafialny

31 października 2014 r. dzieci z Oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią wybrały się na cmentarz parafialny w Makowisku. Każdy przedszkolak przyniósł ze sobą jeden znicz. Kiedy dotarliśmy na cmentarz udaliśmy się na miejsce, gdzie znajdują się groby żołnierzy poległych w I wojnie światowej. Kiedy znicze zostały zapalone, położyliśmy je na grobach żołnierzy. Na koniec zmówiliśmy modlitwę i posprzątaliśmy groby z wypalonych już zniczy. Był to dzień wielkiej refleksji i zadumy. 

 

Wyjście_na_cmentarz_parafialny

Wycieczka na Pocztę i do Straży Pożarnej

28 października 2014 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego razem z Panią Wychowawczynią i Rodzicami wybrały się na Pocztę i do Straży Pożarnej. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie budynku Poczty Polskiej przy ul. Jana Pawła II w Jarosławiu. Całą grupę przywitała Pani Naczelnik, która jednocześnie była przewodnikiem po całym budynku. Najpierw dzieci zobaczyły główne pomieszczenie Poczty od strony klienta, a następnie Pani Naczelnik zabrała wszystkich do pooglądania tego samego pomieszczenia, ale od tzw. "kuchni". Dzieci miały okazję zobaczyć, jak Panie przy kolejnych stanowiskach obsługują klientów, jak stemplują listy, sprzedają znaczki itp. Pani Naczelnik pokazała wszystkim różnego rodzaju znaczki. Następnie cała grupa wraz z Panią Przewodnik udała się na I piętro do pokoju listonoszy. Tam dzieci mogły zobaczyć, jak panie i panowie listonosze segregują listy i wkładają je do worków i toreb. Pani Naczelnik zwróciła dzieciom uwagę na to, jak wygląda strój listonosza, a także wyjaśniła, jakie są obecne barwy Poczty Polskiej oraz jej logo. Przedszkolaki wśród wielu listonoszy miały okazję zobaczyć listonosza, który przynosi listy do ich domów. Po zwiedzeniu I piętra cała grupa ponownie udała się na dół, tym razem do pomieszczenia do którego trafiają i z którego wychodzą listy i paczki. Każdy Przedszkolak mógł tutaj przybić jednego stempla na kartce. Na koniec Pani Naczelnik rozdała dzieciom pamiątkowe pocztówki i odprowadziła całą grupę na zewnątrz (z tyłu budynku). Na podwórku dzieci zobaczyły samochody Poczty Polskiej i pożegnały Panią Naczelnik. Na koniec wizyty cała grupa zrobiła sobie jeszcze zdjęcie przed budynkiem poczty. Kolejnym punktem programu były odwiedziny w Straży Pożarnej. Przedszkolaki zostały powitane przez Pana Komendanta i innych strażaków. Następnie Panowie wyjechali jednym z wozów strażackich na zewnątrz budynku, aby dzieci mogły dokładne obejrzeć cały wóz. Najpierw Panowie Strażacy pokazali przedszkolakom całe wyposażenie wozu oraz strój strażaka. Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań. Chętne dzieci były bardzo zadowolone z możliwości założenia kurtki i hełmu strażaka. Dzięki uprzejmości Straży Pożarnej każde dziecko mogło również wejść do wozu strażackiego i zobaczyć go od środka, a także poczuć się, jak prawdziwy strażak podczas lania wody z węża strażackiego na placu. Po tych atrakcjach Strażacy pokazali dzieciom zwyżkę i z dołu dzieci mogły zobaczyć na jakiej wysokości mogą pracować strażacy. Na koniec cała grupa została zaproszona do budynku, by tam pooglądać jeszcze inne wozy strażackie, a także łódź ratowniczą. Dzieci miały również możliwość zobaczenia prawdziwej akcji strażaków, ponieważ dostali oni wezwanie do palącego się ścierniska. Przedszkolaki zobaczyły, jak szybko zbierają się strażacy i jak wyjeżdżają na sygnale wozem strażackim. Po zobaczeniu tych atrakcji wszyscy szczęśliwi powrócili autobusem do Makowiska. Już w drodze część przedszkolaków stwierdziła, że zostanie strażakami, a część listonoszami.

 

Wycieczka_na_Pocztę

 

Spotkanie z Panią Policjantką

We wtorek 7 października 2014 r. do naszej szkoły przybyli Policjanci. Na początku w jednej z sal odbyło się spotkanie z Panią Polcjantką, która porozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze oraz o pracy policjanta. Później dzieci miały okazję pooglądać radiowóz policyjny oraz posłuchać sygnału policyjnego. Dzieci bardzo aktywnie wzięły udział w całym spotkaniu.

 

Spotkanie_z_Policjantami

Wybór nazwy dla grupy przedszkolnej

We wrześniu dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały nazwę dla swojej grupy. Z pośród kilkunastu propozycji ostatecznie wybrano nazwę "Wesołe pieski".

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )