23

Publiczna Szkoła Podstawowa

     

 w Makowisku

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2015/2016

Wycieczka do Nowej Dęby i Rzeszowa

19 października 2015 r. dzieci z oddziału razem z Panią Wychowawczynią i Rodzicami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych Biliński w Nowej Dębie oraz do Centum Zabaw Fantazja w Rzeszowie. Pierwszym punktem programu była Fabryka Bombek Choinkowych. Na samym początku pan przewodnik oprowadził wszystkich uczestników po fabryce. Między innymi pokazał on bombki, których nie można spotkać w Polsce, gdyż fabryka wykonuje je na specjalne zamówienie np. Stanów Zjednoczonych. Dzieci zobaczyły również proces powstawania bombek choinkowych, począwszy od wykonania formy, a skończywszy na ich malowaniu i dekorowaniu. Następnie każde dziecko otrzymało jedną bombkę, którą samodzielnie przyozdobiło przy pomocy kleju i brokatu, a po wyschnięciu zabrało do domu. Wszyscy uczestnicy otrzymali również bombkę z własnym imieniem. Kolejnym punktem programu był obiad w restauracji a później zabawa w Centrum Zabaw Fantazja. Zabawa w sali zabaw dała dzieciom wiele radości. Przedszkolaki bawiły się na jednej z największych w Polsce konstrukcji, składającej się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni, sali luster i basenów z piłkami. Były tam również dmuchańce , ślizgi, armatki na piłeczki i dziecięce pojazdy. 

Jesień w owocach i warzywach

Październik był dla przedszkolaków czasem, w którym poznawały uroki jesieni. Między innymi dzieci poznały różne warzywa i owoce. Uwieńczeniem tematu było wykonanie kukiełek z rodzicami w domu, a później samodzielnie w przedszkolu. Poniżej można zobaczyć warzywno - owocowe kukiełki dzieci.

Witamy w oddziale przedszkolnym

1 września 2015 przedszkolaki po raz pierwszy przekroczyły próg oddziału przedszkolnego. To jeszcze nie szkoła, ale już przygotowanie do klasy I. 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )