23

Publiczna Szkoła Podstawowa

     

 w Makowisku

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 2016/2017

Odwiedziny Pani Higienistki

9 grudnia w oddziale przedszkolnym zawitała Pani Higienistka. Pani Anna Jelonek opowiedziała dzieciom na temat higieny jamy ustnej, a zwieńczeniem pogadanki był film edukacyjny "Dr Ząbek i legenda Zębolandii". Dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych z ochotą obejrzały film o myciu ząbków. 

 

Odwiedziny Pani Higienistki 9.12.2016

Odwiedziny św. Mikołaja

6 grudnia 2016 r. do oddziału przedszkolnego przybył św. Mikołaj. Dzieci przywitały GOŚCIA piosenką "Mikołaju witaj nam". Św. Mikołaj obdarował każdego przedszkolaka prezentem, co wywołało uśmiechy na twarzach dzieci. 

 

Odwiedziny św. Mikołaja 2016

Kino 3D

1 grudnia 2016r. przedszkolaki miały okazję pooglądać w szkole film 3D pt. "Wspaniały ocean 3D".

 

Film 3D

Wycieczka do Rzeszowa

30 listopada 2016, 5 i 6 - latki z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrały się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu była wizyta w Fabryce Bombek Choinkowych "Romex". Tam przedszkolaki zobaczyły wszystkie etapy powstawania bombek choinkowych, a na koniec każde dziecko otrzymało bombkę z własnym imieniem. Ponieważ w fabryce mieścił się sklep, niektórzy uczestnicy wycieczki dodatkowo zakupili sobie ciekawe bombki. Najczęściej były to pieski, kotki, ale także inne zwierzątka. Z fabryki bombek cała wycieczka udała się w kierunku Millenium Hall. W centrum handlowym dzieci miały możliwość "przejechania się" ruchomymi schodami, a także obejrzenia pięknej choinki i ogromnego misia na nartach. Po udaniu się na najwyższe piętro uczestnicy wycieczki trafili do Multikina. Na miejscu przedszkolaki obejrzały krótki film "Moja Pierwsza Wizyta w Kinie", który był niepowtarzalną okazją, by w przystępny i atrakcyjny sposób oswoić dzieci z wymagającym światem kultury audiowizualnej. Po filmie edukacyjnym dzieci obejrzały norweski film "Magiczne święta Kacpra i Emmy", który z kolei w rewelacyjny sposób wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Później przedszkolaki miały okazję zobaczyć "kino od kuchni" czyli kasy i projektornię. Dodatkowo przy kasach przedszkolaki zobaczyły, jak powstaje popcorn. Na koniec przedszkolaki otrzymały dwa kubełki popcornu jeden na słono, a drugi na słodko. Degustacja odbyła się w autokarze w drodze powrotnej. Z Multikina uczestnicy wycieczki udali się autokarem do Centra Zabaw Fantazja. Na początku był obiadek, a dokładniej pierożki, które przedszkolaki zjadły ze smakiem. Później odbyły się integracyjne zajęcia "Bądź radosny i bezpieczny", na których dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a także w czasie wolnym. Przedszkolaki przypomniały sobie także numery alarmowe i zasady bezpiecznego zachowania oraz nauczyły się odpowiednich reakcji na zagrożenia. Po zajęciach integracyjnych przedszkolaki miały czas na zabawę dowolną w sali zabaw. Dzieciaki bawiły się tu na jednej z największych w Polsce konstrukcji, składającej się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni, sali luster i basenów z piłkami. Do ich dyspozycji były także dmuchańce , ślizgi, armatki na piłeczki i dziecięce pojazdy. 

 

Wycieczka do Rzeszowa 30.11.2016

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2016r. obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. 5 i 6 - latki z oddziału przedszkolnego również włączyły się w obchody tego święta. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł ze sobą swojego ukochanego PLUSZOWEGO MISIA. 

 

Dzień Pluszowego Misia 2016

Myszki z jajek

24 listopada przedszkolaki wykorzystując jajka, ser i warzywa wykonały sympatyczne myszki;)

 

Myszki z jajek 2016

Robimy kanapki

23 listopada był dniem robienia kanapek. To na co należy zwrócić uwagę to fakt, iż każdy przedszkolak wykonał kanapkę samodzielnie oraz fakt, iż wszystkie kanapki składały się ze zdrowych produktów. Kanapki wyglądały bardzo apetycznie i zdrowo. Tak też smakowały. Każdy przedszkolak tego dnia miał wielki powód do dumy.

 

Robimy kanapki 2016

Koktajl mleczno - truskawkowy

9 listopada 2016r. 5 i 6 latki wraz ze swoją Panią wykonały koktajl mleczno - truskawkowy. Oczywiście pomocą służyły urządzenia elektryczne (mikser i blender), o których dzieci rozmawiały przez cały tydzień.  Koktajl wyszedł wyśminicie - po prostu "palce lizać".

 

Koktajl mleczno - truskawkowy

Forma przestrzenna

8 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały formę przestrzenną  - KOLOROWE ŻELAZKO.

 

Kolorowe żelazka

 

Zajęcia muzyczne

Od września 2016 r. raz lub dwa razy w miesiącu odbywają się muzyczne zajęcia integracyjne dla dwóch grup przedszkolnych. Zajęcia prowadzi Pani Wioletta Stopyra. Na zajęciach dzieci uczą się nowych piosenek, poznają budowę i brzmienie różnych instrumentów muzycznych, grają na instrumentach perkusyjnych, uczestniczą w zabawach muzyczno - ruchowych.

 

Muzyczne zajęcia integracyjne

Konkurs "DARY JESIENI"

Oprócz konkursu muzycznego w okresie jesiennym odbył się również konkurs "Dary jesieni", który polegał na zrobieniu jesiennego koszyczka. Konkurs zorganizowała Pani Magdalena Zemżycka. Kilkoro dzieci z oddziału przedszkolnego także wzięło w nim udział. Były to dziewczynki : Martyna Sycz, Zuzanna Zyga i Martyna Galuch.

 

Konkurs "Dary jesieni''

Konkurs muzyczny "IDZIE LASEM PANI JESIEŃ"

W miesiącu październiku odbył się konkurs muzyczny "Idzie lasem Pani Jesień". Konkurs polegał na zaśpiewaniu piosenki o tematyce jesiennej. 5 i 6 - latki z oddziału przedszkolnego zachęcone przez Panią Wychowawczynię i jednocześnie organizatorkę konkursu, również wzięły w nim udział. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody. 

I miejsce w kl. 0 zdobyła Zuzanna Zyga

II miejsce w kl. 0 zdobyła Gabriela Drak

III miejsce w kl. 0 zdobyli Martyna Sycz i Miłosz Wasieczko

Ponadto w konkursie udział wzięli:

Martyna Galuch

Adam Kaplita

Marcelina Krak

Krzystof Wiater

 

Konkurs muzyczny "Idzie lasem Pani Jesień"

Warsztaty "MAGIA LOTNICTWA"

18 października 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego dzięki firmie Aeromentors miały okazję uczestniczyć w pierwszych zajęciach z cyklu "Magia lotnictwa". Biorąc udział w prostych doświadczeniach fizycznych i chemicznych dzieci mogły uczyć się poprzez zabawę.  Dzięki temu nie wiedząc o tym dzieci poznały prawo Archimedesa. Podczas zajęć przedszkolaki zobaczyły doświadczenia obrazujące powstawanie siły wyporu; ciała które pływają i które toną; oraz dowiedziały się w jaki sposób działają statki powietrzne i jak wykorzystują one prawo Archimedesa. Ponadto przedszkolaki zdobyły informacje na temat tego, jaki gaz wypełnia balon i dlaczego dzisiaj latamy samolotami, a nie sterowcami. Po krótkim wykładzie opartym o prezentację multimedialną, oraz doświadczeniach odbyły się zajęcia praktyczne na których dzieci wykonały papierowe samoloty. Każdy mógł ozdobić swój samolot według własnego pomysłu, a na koniec oczywiście wypróbować czy samolocik lata. Było dużo zabawy, śmiechu a przy okazji spora dawka wiedzy.

 

Warsztaty MAGIA LOTNICTWA

Dzień Drzewa i odwiedziny Pani z Nadleśnictwa Jarosław

 10 października cała szkoła obchodziła "Dzień drzewa". Przedszkolaki także włączyły się w obchody tego dnia. Najpierw uczestniczyły w apelu zorganizowanym przez klasę IV. Później wszystkie przedszkolaki (podobnie jak dzieci ze szkoły) poszły wraz ze swoją wychowawczynią i rodzicami sadzić małe drzewka wokół placu zabaw. Po powrocie do szkoły dzieci wykonały plakat - projekt drzewa - KLONU, który został wywieszony na korytarzu szkolnym. W międzyczasie w oddziale zawitała Pani Magdalena Wąsik - Wikar. Pani z Nadleśnictwa Jarosław przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat drzew, roślin i zwierząt, które można spotkać w lesie.

 

Święto drzewa i odwiedziny Pani z Nadleśnictwa w oddziale przedszkolnym 10.10.2016

Owocowe kompozycje

 Owocowa tematyka zachęciła wszystkich do wykonania sałatki owocowej, a także do rozwijania kreatywności podczas układania owocowych kompozycji.

 

Owocowe kompozycje - oddział przedszkolny 06.10.2016

Wycieczka do sklepu spożywczego.

 Przy okazji omawiania tematyki dotyczącej owoców i warzyw 5 i 6 - latki wybrały się wraz ze swoją wychowawczynią do pobliskiego sklepu spożywczego. Tam, dzięki uprzejmości Pani sprzedawczyni mogły zobaczyć różne owoce i warzywa, a także inne produkty, które można zakupić w sklepie. 

 

Wycieczka do sklepu spożywczego - oddział przedszkolny 04.10.2016

Wycieczka do lasu w Czerniawce

23 września 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego razem z Panią Wychowawczynią i Rodzicami wybrały się na wycieczkę do lasu w Czerniawce. Na miejscu czekała już nie Pani Leśnik - Magdalena Wąsik - Wikar. Pani Leśnik oprowadziła całą ekipę po lesie, opowiedziała o warstwach lasu, mieszkających w lesie zwierzętach, rosnących roślinach itp. Dzieci miały okazję zobaczyć modliszkę, żuka, zaskrońca, ślady zwierząt leśnych (dzika, sarny, jelenia), a także pływające po stawach łabędzie. Następnie wszyscy udali się do szkółki leśnej. Tam Pani Leśnik zaprezentowała dzieciom rosnące małe drzewka. Na koniec Pani Magdalena rozpaliła ognisko (grilla), na którym rodzice upiekli dla dzieci kiełbaski i kromki chleba. W między czasie dzieci wraz ze swoją Panią Wychowawczynią - Wiolettą Stopyra i Rodzicami bawiły się przy akompaniamencie gitary:) Po spożyciu posiłku wszyscy udali się w stronę leśniczówki i autobusem powrócili pod szkołę przywożąc ze sobą trzy kosze pełne darów lasu (m.in. liści, szyszek, żołędzi).

 

Wycieczka do lasu w Czerniawce - oddział przedszkolny 23.09.2016

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )