23

Publiczna Szkoła Podstawowa

     

 w Makowisku

Konkurs

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów

 

lightbox

Dzień Liczby Pi

14 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Liczby Pi. Między innymi biliśmy rekord rozwinięcia liczby Pi.

Zwycięzcą został uczeń klasy V Wojciech Kudyba, Wojtek który podał liczbę Pi z dokładnością do 200 miejsc po przecinku.
Drugie miejsce zajęła uczennica klasy VI Amelia Woś, która  wyrecytowała 70 miejsc po przecinku.

 

lightbox

BUDUJEMY STUDNIĘ

Nasza szkoła włączyła się do akcji budowy studni w Czadzie.Koszt budowy jednej studni wynosi ok. 45 tys. zł.

Będziemy zbierać makulaturę, aby pomóc w wybudowaniu studni.

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do akcji.

Makulaturę będziemy zbierać w szkole. Powinna być złożona i związana sznurkiem.

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI I RODZINY !

 

lightbox

 

REKOLEKCJE

W DNIACH 28 LUTEGO - 2 MARCA UCZNIOWIE SZKOŁY BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W REKOLEKCJACH SZKOLNYCH.

ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 7 czerwca 2017 r.

Uczniowie uczęszczający na naukę religii mają prawo do zwolnienia z zajęć szkolnych w celu odbycia
trzydniowych rekolekcji wielkopostnych, jeżeli rekolekcje te stanowią praktykę danego kościoła lub innego związku
wyznaniowego.

28 lutego - środa : 8.00 - 11.30 zakończone mszą świętą

1 marca -  czwartek : 8.00 - 11.30 zakończone nabożeństwem różańcowym

2 marca - 8.00 - 8.00 - 11.45 zakończone drogą krzyżową.

I Gminny Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Hej kolęda, kolęda….to piękny zwyczaj, gdy w czasie bożonarodzeniowym wspólnie kolędujemy : w rodzinie, w szkole czy z grupą znajomych. W naszej szkole każdego roku odbywają się konkursy kolęd i pastorałek, ale w tym roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę i zaprosić wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Jarosław do przeglądu "Dzieci śpiewają Jezusowi". Inicjatywę wsparł wójt Gminy pan Roman Kałamarz i mogliśmy przystąpić do realizacji projektu. W związku ze złą akustyką w budynku szkoły zaprosiliśmy uczestników wraz z opiekunami i rodzicami do świetlicy wiejskiej , a współpracujące ze szkołą Stowarzyszenie Kobiety dla Makowiska przygotowało poczęstunek dla uczestników i gości. Na przegląd przybyli także zaproszeni goście : Pan Edward Pączka – dyrektor ZEAS Gminy Jarosław, w imieniu wójta gminy p. Romana Kałamarza, Członek Rady Gminy : pan Tadeusz Markowski, Sołtys Makowiska – pan Marian Dziadura oraz jako gospodarz Przeglądu , p.Ewa Kowalska – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Makowisku. Organizacja Przeglądu spoczęła na barkach pani Wioletty Stopyry – nauczycielki Oddziału Przedszkolnego. O piękną dekorację zadbała pani Marta Mątkowska, a uczestników oceniało jury w składzie : ks. Łukasz Kramarz – katecheta w naszej szkole, a jednocześnie dyr. Chóru „Sursum Corda” z Radymna Pani Natalia Cieślachowska – Trojnar – nauczyciel w Niepublicznej Szkole Muzycznej II st. w Przeworsku Pani Zdzisława Kiełtyka – Inspektor w gm. Jarosław W Przeglądzie wzięło udział 25 uczestników, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie : przedszkolna, klasy I –III oraz klasy IV – VI. Dzieci z dużym zaangażowaniem wychodziły na scenę i prezentowały przygotowane przez siebie kolędy. Niektóre z nich oprócz umiejętności wokalnych prezentowały także umiejętność gry na instrumentach muzycznych. Po zakończeniu części konkursowej jury udało się na naradę, a uczestnicy wraz z opiekunami i zaproszeni goście na mały poczęstunek. Czas oczekiwania na wyniki umiliła wszystkim grupa kolędnicza z naszej szkoły , która zaprezentowała przygotowane kolędy i pastorałki. Dużo emocji wzbudził powrót jury, które jak przyznał ks. Łukasz Kramarz miało spory problem z wyborem najlepszych wykonawców. Po wręczeniu nagród laureatom i dyplomów głos zabrali pani dyrektor Ewa Kowalska i pan dyrektor Edward Pączka, którzy podziękowali wszystkim uczestnikom za udział i osobom zaangażowanym w organizację całej uroczystości. Mamy nadzieję, że za rok II Gminny Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek również zgromadzi liczne grono uczniów, którzy będą wspólnie z nami kolędować.

 

Przegląd_Kolęd

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU W PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych

z terenu gminy wiejskiej Jarosław.

Informacje o konkursie zostały przesłane na pocztę elektroniczną do wszystkich szkół.

 

ZGŁOSZENIA DO 18 STYCZNIA

 

 

lightbox

opis dokumentutypdata

Regulamin przeglądu

docx11-01-2018[ Pobierz ]
15 kB

Karta zgłoszeniowa

docx11-01-2018[ Pobierz ]
13 kB
WARSZTATY

lightboxZAPRASZAMY !!!!!

Warsztaty

Osoby niepełnosprawne są wśród nas.  Jak pomóc takim osobom?

22 listopada w  Szkole Podstawowej w Makowisku  gościliśmy Panią Ewę Bednarczyk  Prezes Powiatowego Koła Polskiego Związku Niewidomych w Jarosławiu.  Uczniowie wszystkich grup wiekowych uczestniczyli w warsztatach zapoznając się z różnymi dysfunkcjami  wzrokowymi.  Mieli zaprezentowane przedmioty codziennego użytku, które ułatwiają samodzielne  funkcjonowanie w codziennym życiu np: lupy, folie powiększające dla osób niedowidzących, mówiący termometr, lumi test - sygnalizator światła, wskaźnik poziomy cieczy- akustyczno wibracyjny lub colorino - udźwiekowiony identyfikator kolorów, czy segregator monet i banknotów  i wiele innych.  Dzieci zapoznały się z historią i techniką  używanego przez niewidomych pisma  Braille"a inaczej zwanego sześcio punktowym . W trakcie warsztatów mogły samodzielnie spróbować tej techniki pisania , co mimo posiadanych ściąg, czyli tabliczek alfabetu Braille"a i  języka polskiego , nie było łatwe. Podobna sytuacja była przy odczytaniu napisanych tekstów. Z zainteresowaniem starały  wejść w położenie osoby niewidzącej i uczyły się chodzić nie używając wzroku przy pomocy białej laski. Proste czynności, jak nalanie wody do kubka czy nakrycie do stołu dla osoby widzącej to codzienność ale czy dla osoby niewidzącej też? Dzieci miały możliwość ćwiczeń ze wskaźnikiem cieczy nalewają wodę do kubeczka. Pani Ewa i jej opiekun pokazali dzieciom jak dyskretnie prowadzi osobę niewidomą i pomagać jej w nieznanym otoczeniu. dzieci zadawały pytania związane z problemami nauki, zdobywania zawodów czy samodzielnego życia. Pani Ewa bardzo cierpliwie i dokładnie tłumaczyła o zasadach układania przedmiotów w domu w pracy. Podkreśliła, że osoba niewidoma nie musi siedzieć w domu i użalać się nad sobą, może pracować zawodowo rozwijać swoje pasje na przykład sportowe. Podsumowaniem warsztatów była projekcja film" N -jak niewidomy". Jolanta Matwij

                                                                                                                 

Warsztaty_o_niewidomych

SZKOŁA LIDERÓW

Dziesięcioro uczniów naszej szkoły pod opieką pani M.Zygi wzięło udział w międzynarodowym projekcie EUROWEEK SZKOŁA LIDERÓW.

Przez pięć dni, brali udział w warsztatach, zajęciach edukacyjnych, spotkaniach integracyjnych...i wszytko , oczywiście po angielsku. Spotkali się tam z młodzieżą z całej Polski, a zajęcia prowadzili wolontariusze między innymi z Wietnamu czy Filipin.

 

Euroweek.17

 

Co dzieje się w szkole???

Kliknij !  

 

Przydatne linki

http://www.ko.rzeszow.pl/

http://www.oke.krakow.pl/inf/

http://www.jaroslaw.itl.pl/

http://www.interklasa.pl/portal/index/strony

http://eduseek.interklasa.pl/

http://www.math.edu.pl/testy-matematyczne

http://www.matmaprv.republika.pl/

Szkoły Podstawowe w Gminie Jarosław

SP w Morawsku

 

SP w Muninie

 

SP  w Pełkiniach             

http://sppelkinie.edupage.org

 

SP w Surochowie

http://www.spsurochow.itl.pl

 

SP w Tuczepmach

http://www.sptuczempy.boo.pl

 

SP w Wólce Pełkińskiej

http://sppelkinska.edupage.org

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )